46201-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OVK-Besiktning
Referensnummer: RS/221254
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland har för avsikt att upphandla OVK-besiktning i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Anbud som inte uppfyller samtliga obligatoriska krav kommer att förkastas.
Region Värmland emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1. Centrala
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beräknat värde på upphandlingen är cirka 600 000 kr året baserat på behov och historiska inköpsbelopp av efterfrågad tjänst.
Anbudsområde 2. Öst
Del nr: 2
Anbudsområde 3. Nord
Del nr: 3
Anbudsområde 4. Väst
Del nr: 4