Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd för informations- och cybersäkerhetsövningar.
Referensnummer: 17/88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för konsultstöd gällande informations- och cybersäkerhetsövningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen