Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afqlgdpqwq&GoTo=Docs
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: ovannämnda adress
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Ramavtal Mark- och Beläggningsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Oxelösund.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för Mark- och Beläggningsarbeten. Objektet avser beläggnings-, schakt- och markarbeten och därtill förenliga för- och efterarbeten inom Oxelösunds kommun. Avrop sker successivt under avtalsperiodens längd. För projekt med uppskattad kostnad över en (1) miljon förbehåller vi oss rätten att genomföra separat upphandling.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))