See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Bergteknik uppdragskonsulter
Beskrivning: Konsultuppdraget innebär att efter tecknande av ramavtal har beställaren möjlighet avropa uppdrag inom området Bergteknik. Upphandling av kategori Bergteknik ska täcka in behov som sträcker sig genom hela utrednings- och byggskedet samt även förvaltarstöd.
Intern identifierare: KOM-420336
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 01. Rang Norra Uppdragstyp A och B
Beskrivning: Rang Norra Uppdragstyp A och B
Intern identifierare: 01. Rang Norra Uppdragstyp A och B
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 02. Rang Norra Uppdragstyp C
Beskrivning: Norra Uppdragstyp C
Intern identifierare: 02. Rang Norra Uppdragstyp C
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 03. Rang Mellersta Uppdragstyp A och B
Beskrivning: Rang Mellersta Uppdragstyp A och B
Intern identifierare: 03. Rang Mellersta Uppdragstyp A och B
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 04. Rang Mellersta Uppdragstyp C
Beskrivning: Rang Mellersta Uppdragstyp C
Intern identifierare: 04. Rang Mellersta Uppdragstyp C
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 05. Rang Östra Uppdragstyp A och B
Beskrivning: Rang Östra Uppdragstyp A och B
Intern identifierare: 05. Rang Östra Uppdragstyp A och B
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 06. Rang Östra Uppdragstyp C
Beskrivning: Rang Östra Uppdragstyp C
Intern identifierare: 06. Rang Östra Uppdragstyp C
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 07. Rang Västra Uppdragstyp A och B
Beskrivning: Rang Västra Uppdragstyp A och B
Intern identifierare: 07. Rang Västra Uppdragstyp A och B
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 08. Rang Västra Uppdragstyp C
Beskrivning: Rang Västra Uppdragstyp C
Intern identifierare: 08. Rang Västra Uppdragstyp C
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 09. Rang Sydöstra Uppdragstyp A och B
Beskrivning: Rang Sydöstra Uppdragstyp A och B
Intern identifierare: 09. Rang Sydöstra Uppdragstyp A och B
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 10. Rang Sydöstra Uppdragstyp C
Beskrivning: Rang Sydöstra Uppdragstyp C
Intern identifierare: 10. Rang Sydöstra Uppdragstyp C
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 11. Rang Södra Uppdragstyp A och B
Beskrivning: Rang Södra Uppdragstyp A och B
Intern identifierare: 11. Rang Södra Uppdragstyp A och B
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 12. Rang Södra Uppdragstyp C
Beskrivning: Rang Södra Uppdragstyp C
Intern identifierare: 12. Rang Södra Uppdragstyp C
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 13. Förnyad konkurrensutsättning Nationellt Uppdragstyp A och B
Beskrivning: Förnyad konkurrensutsättning Nationellt Uppdragstyp A och B
Intern identifierare: 13. Förnyad konkurrensutsättning Nationellt Uppdragstyp A och B
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 14. Förnyad konkurrensutsättning Nationellt Uppdragstyp C
Beskrivning: Förnyad konkurrensutsättning Nationellt Uppdragstyp C
Intern identifierare: 14. Förnyad konkurrensutsättning Nationellt Uppdragstyp C