462158-2021 - ÄndringSverige-Lund: Konsulttjänster för transportsystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster inom område signal, el- och kontaktledning för spårväg
Referensnummer: KS 2021/0571
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar förstudier, projekteringar, utredningar, tillståndsbedömningar, objektsplaner, upprättande av förfrågningsunderlag/ bygghandlingar och teknisk konsultation med mera inom teknikområdena signal, el- och kontaktledning.