462160-2021 - ÄndringSverige-Karlshamn: Inspektion av ventilationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten
Referensnummer: 2021/695
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att, inom av beställarens fastigheter/anläggningar inom Karlshamns kommun, Karlshamnsbostäder AB och Karlshamnsfastigheter AB vid beställning genom avrop från ramavtal, utföra löpande behov av service och reparation avseende ventilationsarbeten inklusive visst material som åtgår vid respektive uppdrag.