Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Immunhistokemisk utrustning
Referensnummer: UE/180083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget ska upphandla immunhistokemiskt instrument för att utreda tumörer samt för behandlingsstyrande antikroppsundersökningar av tumörer inklusive tillhörande kemikalier.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen