46218-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Konsulttjänster Intern- och extern kommunikation
Referensnummer: 2020-00570-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Antagen leverantör ska stödja Statens servicecenter inom området för extern och intern kommunikation med tjänster som exempelvis strategisk kommunikationsrådgivning, planering och produktion av myndighetsövergripande och förtroendeskapande kommunikation, arbetsgivarvarumärke, marknadskommunikation och specifika projekt för vår verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342000 Marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen