Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CTG-apparater
Referensnummer: UE/180084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget avser att teckna avtal om inköp av CTG-apparater. Två typer av apparater avses, en med trådlös funktionalitet och en med bedömningskriterier för antenatal CTG-övervakning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Förlossning, med trådlösa givare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33123210 Apparatur för hjärtövervakning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Apparat med bedömningskriterier
Del nr: 2