Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Införande av systemstöd för inköpsprocessen
Referensnummer: 6957-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser införande av ett systemstöd för inköpsprocessen, inklusive implementationsprojekt och support.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantörens åtagande omfattar bland annat implementering av systemstödet, initiala och löpande utbildningsinsatser samt löpande drift, förvaltning och support under avtalstid.