Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel inkl. snöröjning och halkbekämpning 2021
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillsyn, skötsel och markunderhållsarbete inom beställarens fastigheter i Klippans kommun. I omfattningen ingår även snöröjning och halkbekämpning inom beställarens fastighetsbestånd. Det ingår även att ha beredskap under tidsperioden 1 november – 31 mars för att kunna utföra snöröjning och halkbekämpning utifrån väderprognoser och rådande vädersituation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233141 Väghållning, 77300000 Trädgårdstjänster, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen