462271-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Kommunal hälso- och sjukvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolläkare
Referensnummer: UBN-2021-05154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolläkare för grundskolor och gymnasieskolor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen