För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: http://www.norrbotten.se/upphandlingar
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2017 Vattenrening Dialysen Piteå RN
Referensnummer: 1984-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal för leverans, installation, driftsättning och validering av vattenreningsanläggning till dialysmottagningen vid Piteå älvdals sjukhus inklusive dokumentation, utbildning och framtida serviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42912000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vätskor, 42912330 Vattenreningsutrustning, 51410000 Installation av medicinsk utrustning, 51540000 Installation av maskiner och utrustning för speciella ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen