Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakning, rondering och säkerhetstjänster
Referensnummer: UH-2023-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Copenhagen Malmö Port Aktiebolag bjuder in intresserade leverantörer att ansöka om deltagande i upphandling av bevakning, rondering och säkerhetstjänster för CMPs hamnar i Malmö, Visby och Köpenhamn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 300 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121300 Säkerhetsinstallationer, 35125000 Övervakningssystem, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detaljer redovisas i upphandlingsdokumentationen i övrigt.