Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Myndighetsbesiktningar Tryck & Lyft
Referensnummer: 1801809
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal rörande återkommande och i förekommande fall installationsbesiktningar av anläggningar/installationer inom områdena Tryck och lyft för byggnader inom Region Skåne enligt fastighetsförteckning område 1-4 över 36 månader med option på förlängning på ytterligare 36 månader. Kategorin frivilliga besiktningar omfattas också i uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen