462482-2021 - ÄndringSverige-Uppsala: Utveckling av kundanpassad programvara
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal IT- Konsulttjänster Trafik & Samhälle
Referensnummer: UPPH2021-00077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser IT-Konsulttjänster för den regionala kollektivtrafikmyndigheten Trafik och Samhälle, inkl. dess varumärke UL, vid Region Uppsala och X-trafik vid Region Gävleborg, Avropade konsulter ska stödja Region Uppsala och Region Gävleborg i arbete med vidareutveckling, nyutveckling, felrättning, licenshantering, support och förvaltning av IT-tjänster för UL och X-trafik, www.ul.se och ULs och X-trafiks mobila appar.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2021-08-30 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.