Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rengöring (sotning) och brandskyddskontroll
Referensnummer: RSNV 60/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattar rengöring och brandskyddskontroll i fastigheter belägna i Bjuvs, Helsingborgs, Ängelholms och Örkelljungas kommun, med undantag där fastighetsägaren själv medgivits att utföra eller låta någon annan utföra rengöring (sotning) på den egna fastigheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Koncessionen är uppdelad i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning, 75251110 Brandskyddstjänster, 90915000 Ugns- och skorstenssotning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Koncessionsinnehavaren är ett litet eller medelstort företag: nej