46253-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Värnamo: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringsverktyg
Referensnummer: UHN.2020.142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av nytt rekryteringsverktyg. Leverans ska ske i form av Saas-tjänst (Software as a service).
Målsättningen är att strukturen och utseendet av alla kommunens annonser ska se likartade ut och följa kommunens grafiska profil. Det finns idag en kommunövergripande profiler Det är av stor vikt att rekryteringsverktyg är användarvänligt för såväl vår personal som för de kandidater som söker arbete hos oss. Verktyget ska vara flexibelt, konfigurerbart, ha en god support och vara anpassningsbar utifrån användarens Device.
Verktyget ska ha stöd för exempelvis:
· Behörighetsadministration
· Annonsering
· Ansökan
· Urvalshantering
· Intervju
· Referenstagning
Handlingarna publiceras fredag 29 januari 2021
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Driftstart planeras till 1 oktober