46254-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning och transport av slam från enskilda avlopp och mindre reningsverk samt fett från fettavskiljare
Referensnummer: UH-2019-83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för tömning och transport av slam och avloppsvatten från slamavskiljare, slutna tankar, fettavskiljare för Mjölby kommun och Boxholmsteknik AB. Se förfrågningsunderlag för mer information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90400000 Avloppshantering, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen