462544-2024 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Storskogen förskola
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Storskogen förskola
Beskrivning: Upphandlingen avser ny förskola med åtta avdelningar i området Storskogen.
Föregående meddelande: 631707-2023
Intern identifierare: TF2020/502
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Storskogens förskola