462567-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Försäkrings- och pensionstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsförsäkring 2020
Referensnummer: 2020-16662
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholmshem bjuder in till ansökan om anbudsinlämning för sjukvårdsförsäkring till Stockholmshems personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster, 66510000 Försäkringar, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85147000 Företagshälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen