462584-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Diverse hälsovård
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Perukprovtagningstjänser Region Norrbotten
Referensnummer: 20/120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85140000 Diverse hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på perukprovtagningstjänster för Region Norrbotten.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Upphandlingen genomförs i enlighet med Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33711630 Peruker, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98321000 Hårfrisering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen