46268-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försörjning och livscykelhantering IT utrustning
Referensnummer: NV-04228-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Försörjning och livscykelhantering av IT-utrustning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237100 Delar till datorer, 32250000 Mobiltelefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försörjning och livscykelhantering av IT-utrustning.