Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital kundresa: Boendeapp
Referensnummer: 2021/553
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörer bjuds in att lämna anbud i denna upphandling av s.k. "Boendeapp" till Svenska Bostäder AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantörer bjuds in att lämna anbud i denna upphandling av en Boendeapp till Svenska Bostäder AB.