Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av förskola i Killeberg
Referensnummer: SBN 2021:125 050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Osby kommun planerar att bygga en ny Förskola i två plan om 6 avdelningar med matsal och restaurangkök i Killeberg i anslutning till befintligt skogsområde vid Killebergs idrottsplats, fastighet Killeberg 1:1, 3:39 och 3:40, med access via befintliga Såggatan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 75 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser nybyggnation av förskola i två plan om 6 avdelningar med matsal och restaurangkök i Killeberg i anslutning till befintligt skogsområde vid Killebergs idrottsplats, fastighet Killeberg 1:1, 3:39 och 3:40, med access via befintliga Såggatan.