462715-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhålls- och servicearbeten inom elsektorn
Referensnummer: 20/0088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
NSR inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på service- och underhålls- samt mindre ny-, till- och ombyggnadsarbeten avseende el och fiber på och inom NSR:s anläggningar i nordvästra Skåne.
Upphandlingen är uppdelad i två block:
Block A: El/automation/instrument
Block B: Fiber/data/säkerhet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen