Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling avseende enskilda placeringar till personer med beslut om boende med särskild service 9 § 9 LSS och 9 § 8 LSS
Referensnummer: NS 176/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling avseende enskilda placeringar till personer med beslut om boende med särskild service i enlighet med Lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade 9 kap § 9 och 9 kap § 8
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen