462900-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal arbeten med styr- och övervakningssystem.
Referensnummer: FV 2016-000264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar arbeten med styr- och övervakningssystem inom samtliga teknikområden (värme, ventilation och kyla) för Fastighets AB Förvaltarens och Förvaltaren HBC AB:s fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen