Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finnvedsbostäder – Städ.
Referensnummer: UHN.2016.130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Finnvedsbostäders behov av städning av trapphus, personalutrymmen och avflyttningsstädning under avtalstiden och enligt förfrågningsunderlaget.
Anbud kan lämnas på en, 2 eller samtliga 3 områdena, med andra ord kan det bli fler entreprenörer beroende på vilken entreprenör som vinner respektive område.
Värnamo kommun hanterar upphandling för Finnvedsbostäder AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avflyttningsstäd
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning, 90911100 Städning av bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Personalutrymmen
Del nr: 2
Trapphusstäd
Del nr: 3