Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckservice
Referensnummer: 2021/258 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Affärsverken er att lämna anbud gällande däck till personbilar och lastbilar samt däckservice.
Upphandlande myndighet/er
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733 Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834 Affärsverken Energi AB 556086-1618
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser att upphandla däck till personbil och lastbil, fälgar, däckservice, jour och däckhotell för lastbilshjul.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 34352000 Extra kraftiga däck, 34352100 Lastbilsdäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834Affärsverken Energi AB 556086-1618