462916-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer, hemostatikum, hudförslutning samt tillbehör till kärl
Referensnummer: RS210874
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser att teckna ramavtal på regionens samlade behov av suturer, benvax, hemostatikum, hudförslutning, blodstillande vadd samt tillbehör till kärl
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141121 Kirurgiska suturer, 33141125 Kirurgisk suturmateriel, 33141126 Ligaturer, 33141127 Resorberbara hemostatika
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen