Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av webbaserade arbetspsykologiska testverktyg inklusive tillhörande tjänster
Referensnummer: A498.066/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten och Ekobrottsmyndigheten gör härmed en samordnad upp-handling och inbjuder er att inkomma med anbud i upphandlingen av webbaserade arbetspsykologiska testverktyg inklusive tillhörande tjänster, enligt angivna förutsättningar i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 08/12/2020Slut: 09/11/2021
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Ramavtalet gäller i två år från och med dagen för undertecknande.
Polismyndigheten och Ekobrottsmyndigheten äger rätt, men är inte skyldiga, att förlänga ramavtalet upp till tolv (12) månader i taget i upp till tjugofyra (24) månader med oförändrade avtalsvillkor. Maximal avtalslängd är således 48 månader.