Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Fastighetsvärderingstjänster
Referensnummer: 20/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Örebroporten fastigheter AB bjuder härmed, enligt 8 kap. 4 § lagen (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU in till ansökan om att delta i rubricerat dynamiskt inköpssystem (forstättningsvis DIS) gällande Fastighetsvärderingstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70110000 Exploatering av fastigheter, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70123000 Försäljning av fastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen