463016-2018 - ResultatSverige-Nyköping: Zoologiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal djurhem m.m.
Referensnummer: Dnr
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar praktiskt omhändertagande av djur enligt djurskyddslagen och lagen om tillsyn över hundar och katter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen