Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll av Blekingetrafikens hållplatser
Referensnummer: 2020/01284
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Blekinge upphandlar underhåll av ca 2100 busshållsplatser inom Blekinge län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79993100 Tjänster för drift av anläggning, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen