463085-2019 - ResultatSverige-Piteå: Informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NIS- system
Referensnummer: 18/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
AB PiteEnergi att genom en konkurrenspräglad dialog upphandla systemstöd för samlad dokumentation av elnät, fjärrvärme och fibernät.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen