463085-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Mask Aligner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMask Aligner
BeskrivningLinkoping University (LiU) is procuring a Mask aligner for photo-patterning of thin coatings to the clean room facility of Täppan at the Institute of Science & Technology (ITN) on campus Norrköping. In this system, the pattern on a glass mask is transferred to the underlying metal and/or polymer layer by exposing the photosensitive material to light.
Intern identifierareITN-2025-00398
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000