463108-2017 - ResultatSverige-Kungsbacka: Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknikens hus.
Referensnummer: 16/240
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny förvaltningsbyggnad för administrativa lokaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45212230 Byggnation av omklädningsrum, 45213252 Byggnation av verkstäder, 45213260 Byggnation av förråd, 45262211 Pålslagning, 45262300 Betongarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen