463132-2025 - Resultat
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Imaging FlowCytobot (IFCB)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelImaging FlowCytobot (IFCB)
BeskrivningÖstersjöcentrum behöver införskaffa en Imaging FlowCytobot (IFCB) för installation på den nya flytande luft-havsinteraktionslaboratoriet vid Askö laboratoriet. SMHI använder redan McLane IFCB-system i sitt övervakningsprogram, och det är nödvändigt att det nya instrumentet som köps in är av samma modell för att få direkt jämförbara resultat med deras mätningar
Intern identifierareSU-484-0038-24
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 73112000 Marin forskning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareImaging FlowCytobot (IFCB)