463138-2023 - ResultatSverige-Staffanstorp: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för samverkansentreprenader
Referensnummer: 23/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet omfattar Ramavtal för samverkansentreprenader baserat på ABT 06.
Företrädesvis omfattar sedan avrop från ramavtalet entreprenader inom
ombyggnads-, tillbyggnads- och nybyggnadsarbeten på Beställarens fastigheter och anläggningar som beställaren väljer att utföra som samverkansentreprenader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen