Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av kundinformationssystem
Referensnummer: 19/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling av kundinformationssystem för Degerfors Energi AB, Filipstad Energinät AB och Näckåns Energi AB med dotterbolaget Näckåns Elnät AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen