See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter som projektledare/byggledare inom anläggning, gata, mark, VA & bygg
Beskrivning: Är ni drivna konsulter och tycker om att arbeta med/i den kommunala sektorn? Vill ni vara med och leda Avesta kommunkoncerns entreprenader inom anläggning, gata, mark, VA & bygg? Vill ni vara med och säkerställa att Avesta kommunskoncerns entreprenader verkar för en hållbar utveckling? - I sådant fall ska ni lämna anbud i denna upphandling! Upphandlingen utgörs av flera (6) olika delområden baserat på roll och kompetenser. Den vinnande anbudsgivaren kommer att tilldelas den anbudsgivare som lämnar det bästa anbudet i förhållande mellan pris och kvalitet. Kvalitet i detta avseende mäts genom en bedömning av av er beskrivning av hur ni kommer att genomföra våra uppdrag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Projektledare: anläggning, gata & mark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71300000 Ingenjörstjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Projektledare: VA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Projektledare: bygg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Byggledare: anläggning, gata & mark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Byggledare: VA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Byggledare: bygg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:6