2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyltar med tillhörande tjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser en helhetslösning för inom- och utomhusskyltning med tillhörande tjänster. I helhetslösningen ingår bland annat rådgivning, skyltsystem, grafisk utformning, tillverkning, leverans, montering, reparationer och underhåll. Beställarens behov av skyltar varierar stort vilket gör att uppdragen kan variera i storlek. Behovet är allt från en enstaka skylt till att ta fram skyltning för en hel verksamhet.
Intern identifierare: 2026_22-109
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44423400 Skyltar och liknande föremål
Ytterligare klassificering (cpv): 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34928470 Skyltning, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000