Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omsättning belysta skyltar F21 Kallax
Referensnummer: 21FMV8453
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34995000 Lampor för flygledning och flygbelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omsätta belysta skyltar på F21 Kallax flygplats
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34960000 Flygplatsutrustning, 34995000 Lampor för flygledning och flygbelysning, 34997200 Flygplatsbelysning, 34997210 Belysning för start- och landningsbanor, 45315100 Eltekniska installationer