463225-2018 - ÄndringSverige-Härnösand: Reparation och underhåll av hissar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal för hissar och lyftbord.
Referensnummer: 18RS749
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal på drift, tillsyn, skötsel och underhåll av hissar, lyftbord och portar.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar ramavtal för tillsyn och skötsel av hissar, lyftbord och portar enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.