463265-2021 - ResultatSverige-Solna: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färgskanning och utskriftstjänst
Referensnummer: UH-2021-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Universitets- och högskolerådet (UHR) upphandlar ramavtal avseende Skanning och utskriftstjänst.
Upphandling avser två verksamhetsdelar:
• färgskanning av inkommande dokument, vilka kompletterar de anmälningar till högre utbildning som görs på www.antagning.se eller www.universityadmissions.se
• utskrift, kuvertering och distribution av meddelanden och beslut från antagningssystemet.
Inom ramen för antagningsprocessen ska leverantören öppna post samt bereda och skanna samtliga inkommande dokument. Inskannade dokument ska även lagras fysiskt för åtkomst.
Leverantören ska också skriva ut, kuvertera och distribuera de dokument som skickas till sökande via postleverantör under antagningsprocessen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen