Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel och fordonskemikalier.
Referensnummer: SDA 2016-00123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Drivmedel och Fordonskemikalier.
A. Drivmedel för fordon samt eldningsolja (samt ev. AdBlue), Bulk leveranser.
B. HVO.
C. Kem produkter för fordon (ex. motoroljor, AdBlue, glykol, fetter m.m.).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09100000 Bränslen, 09200000 Petroleum-, kol- och oljeprodukter, 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen