See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Tekniska konsulter - Projektör VVS
Beskrivning: Denna upphandling avser upprättande av ramavtal med tekniska konsulter avseende VVS-projektör. Största delen av uppdragen kommer avse projektering av bostäder, skola eller liknande verksamheter. Både nyproduktion samt om- och tillbyggnad kommer att förekomma.
Intern identifierare: KS2025/2761
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av Tekniska konsulter - Projektör VVS