463355-2020 - ResultatSverige-VARA: Fastighetsskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll 2020, Bygg
Referensnummer: 2020-49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fastighetsunderhåll inom fackområde Bygg.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast 2020-05-29 23:59.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45420000 Snickerimonteringar, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll, 75123000 Fastighetsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen