Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Destruktionsanläggning för lustgas.
Referensnummer: 17/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42514000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av 1 st. ny destruktionsanläggning för lustgas till hus 18, Länssjukhuset i Kalmar, enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall. I leveransen skall ingå kompletta installationer omfattande projektering, leverans, montering, injustering, igångkörning samt funktionsprovningar och driftsättning.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen